News

Räikkönen: Furcsa ez a sok hiba mostanság

2017.10.08. 15:55, Aliz

Kimi Räikkönen nem tudja mire vélni a Ferrari utóbbi időben tapasztalt sorozatos műszaki problémáit. Ő maga is szenved miattuk.

„Nem tudom. Csak az én autómat vezetem, másokét nem” – ha nem írnánk le, akkor is könnyen kitalálható, hogy Kimi Räikkönen válasza ez. Arról kérdezték a Japán Nagydíj után, szerinte a Ferrarié volt-e a versenyen a második legjobb autó. A finn a hasonló megállapításaival előszeretettel hívja fel a figyelmet arra, hogy buta és értelmetlen kérdést tettek föl neki. Ám az utóbbi idő furcsa történései miatt ez a kérdés valójában már jogossá vált. A Ferrariról tudniillik már a harmadik hétvége óta képtelenség az elért eredményei alapján megállapítani, hogy milyen potenciál rejlik autójukban...

Szingapúrban a rajtbaleset, Malajziában Räikkönen rajt előtti kiesése és Vettel hátrasorolása borította fel a megszokott egyensúlyt, és Szuzukában sem volt más a helyzet. A csapat bajnokesélyese 4 kör után kiesett, míg az eleve csak a 11. helyről rajtoló „Jégembert” az első körben pályán kívülre tette Nico Hülkenberg, így a 13. helyről kellett előrekapaszkodnia az 5. pozícióba. Alternatív stratégiájának és pályán bemutatott előzéseinek köszönhette 10 pontját.

„Ez távol állt az ideális hétvégétől” – összegzett Räikkönen. Csapata sorozatos hibái őt is bosszantják. „A csapatban senki számára sem ideális a helyzet. Sok dolog a semmiből jött. Fogalmunk sincs, honnan. Meg kell oldanunk, ez világos, de ezek nagyon váratlan dolgok voltak.”

„Furcsa ez. Legutóbb Sebnek volt hibája szombaton az időmérő előtt, de a mostani már a második alkalom volt egymás után, amikor az időmérőn minden jól működött az autón, és vasárnapra hibával szembesültünk. Ha ilyen hirtelen jönnek elő a hibák, semmit sem tehetsz már.”

2007 bajnoka számára az egyetlen vigaszt ezúttal is az jelentette, hogy az autójuk jó. Amikor éppen működőképes. „Általában remek a tempónk, de ha nem fejezel be futamokat, akkor ennek sok hasznát nem veszed. Megoldást kell találnunk, rá kell jönnünk, miért van mostanában ennyi hiba. Minden hétvégén a nulláról kell indulnunk, és a legjobbat kell nyújtanunk, elkerülve a hibákat és a műszaki gondokat.”

FORRÁS: M4SPORT.HU

Kimi egyébként az ötödik helyig tudta felküzdeni magát a Japán Nagydíjon, Suzukában, miután a váltócsere miatti öt rajthelyes büntetését követően a 11. helyről rajtolhatott. A futamot egyébként Lewis Hamilton nyerte meg Max Verstappen és Daniel Ricciardo előtt!

A következő cikkben olvashattok arról, hogy mit mondott a mai nappal kapcsolatban.

Japán Nagydíj - Szombat

2017.10.07. 21:53, Aliz

A délelőtti, harmadik szabadedzésen sajnos Kimi a falnak csapódott autójával, és a sérülés következtében a váltót ki kellett cserélni, mely egy öt rajthelyes büntetést von maga után, és mivel az időmérőn a hatodik helyet szerezte meg, így holnap a 11. helyről vághat neki Kimi a Japán Nagydíjnak.

KIMI RÄIKKÖNEN: (11. hely)
„Elkövettem ma egy hibát, ki kellett cserélnünk a váltót, és ez nyilván nem volt ideális felkészülés az időmérőre. Főleg azok után, hogy pénteken nem körözhettünk sokat a pályán. Az autó rendben volt, de amikor igazán meg kellett nyomnom, elkövettem egy hibát a Q3-ban, az első mért körömön, és aztán második próbálkozásra egy meglehetősen átlagos időt futottam. Elég nehéz megítélni, hogy a hiba nélkül hol végezhettünk volna. Nyilván nem ideális a rajtpozícióm, de jó autónk lesz, szóval majd meglátjuk, hogy alakul.”

FORRÁS: F1VILÁG.HU

Japán Nagydíj - Péntek

2017.10.06. 20:35, Aliz

A mai első edzésen Kimi a negyedik helyen végzett, ám a délutáni edzést mondhati elmosta az eső, a mezőny nagy része nem is tudott mért kört futni, köztük Kimi sem.

KIMI RÄIKKÖNEN: (4. hely)
„Tudtuk, hogy délután eső várható, ezért is összpontosítottunk a délelőtti edzésre. A tervezettnél több kört tettünk meg, és mint általában, most is az átlagos pénteki programunkat teljesítettük. Összességében rendben volt a mai nap, és jónak tűnt az autó. Délután nem tudtunk túl sok mindent csinálni, mivel kevés vizes pályára való gumival rendelkezünk, spórolnunk kellett az időmérőre, ha esős körülmények között zajlana. Kár, hogy nem tudtunk több kört futni, de ennek ellenére is van miből építkeznünk. Holnap meglátjuk, hogy mi történik majd délelőtt és a nap folyamán, de bárhogy is legyen, a maximumot fogjuk nyújtani.”

FORRÁS: FORMULA1.FERRARI.COM / SAJÁT FORDÍTÁS

5. hely Japánban

2016.10.09. 18:45, Aliz

A tegnapi remek időmérőt követően - ahol Kimi a harmadik helyet szerezte meg - a mai napra kiderült, hogy autójában váltót kellett cserélni, ezért öthelyes rajtbüntetést kapott, így a nyolcadik helyről vághatott neki a Japán Nagydíjnak.

A versenyt egyébként Nico Rosberg nyerte meg Max Verstappen és Lewis Hamilton előtt. Kimi az ötödik helyen zárta a versenyt, melyen remek előzésekkel három helyet tudott javítani rajtpozíciójához képest. A szezon két hét múlva Austinban, az Egyesült Államokban folytatodik.

KIMI RÄIKKÖNEN: (5. hely)
"A tegnapi időmérő után a gond a váltóval, és az ebből fakadó rajtbüntetés nem volt idális ezen a pályán. Nyilván csalódottak vagyunk, mert az autónk jól működött, meg volt a sebességünk, az élen tudtunk volna maradni és harcolni. Jó volt a rajtom, de aztán beragadtam mások mögé: eléggé trükkös volt a többieket követni, ez kihatott az autó viselkedésére is. Nehéz volt közel maradni hozzájuk és megtámadni őket. Amikor sikerült megelőznöm őket, akkor a "magam ura lehettem", az autó jól viselekdett és gyors is volt. Az egyszer biztos, hogy ma elég gyorsak voltunk ahhoz, hogy jobb eredményt érjünk el, de sajnos ilyen az autóverseny..."

SAJÁT FORDÍTÁS!

A mai napon készült képeket megtekinthetitek az oldal Facebook oldalán, a "2016 Japanese GP" albumra kattintva.

2016.10.08. 19:09, Aliz

Nico Rosberg szerezte meg a Japán Nagydíj időmérő edzésén a polepozíciót Lewis Hamilton és Kimi Räikkönen előtt. Kimi nagyszerű körével tehát a harmadik helyről várhatja a holnapi rajtot.

KIMI RÄIKKÖNEN: (3. hely)
"Ez ugyanaz az autó, mint amit a múlt hétvégén használtunk, mégis mások a különbségek. Az autó pozitív értelemben meglepett a viselkedésével és a gyorsaságával. Nem volt könnyű megtalálni a megfelelő egyensúlyt, de most már rendben van. Harmadik hely – nem épp ez a cél. De elég szoros volt, szóval nem volt rossz!"

Forrás: Motorsportal

A mai napon készült képeket megtekinthetitek az oldal Facebook oldalán, a "2016 Japanese GP" albumra kattintva!

Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére |

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre